sobota, 10 czerwca, 2023

Jak rozpoznać zaufanie kota?

Bezpieczeństwo jest dla kota oparte na rutynie. Tak samo kwestia zaufania. Jeśli chcemy je zdobyć, powinniśmy przekształcić nudną rutynę w coś bardziej aktywnego, nadal rutynowego, co spodoba się wam obojgu.

Po czym poznać zaufanie?

Mrużenie oczu

Mruczek nie będzie spuszczać Cie z oczu, które będą lekko zmrużone. Jeśli towarzyszy temu jakiś dźwięk, dla przykładu mruczenie, kot jest szczęśliwy i możemy liczyć na jego zaufanie.

Uderzenie z czółka

Jeśli Twój pupil uderza Cie barankiem, możesz być pewien, że nie jesteś dla niego obojętny. Nie zawsze będzie to delikatne puknięcie, ale z pewnością zabawne. Kot w ten sposób zaznacza Cie gruczołami zapachowymi. Innymi słowy, od tej pory jesteś przypisany tylko do niego i żaden kot nie ma prawa Cie zabrać!

Brzuch

Jeśli mruczek pozwala Ci głaskać się po brzuchu, jesteś na bardzo dobrej drodze do mocnej przyjaźni. Zaufanie z jego strony jest już dosyć spore, gdyż wiele z tych zwierząt nie pozwala dotykać się w tej okolicy.

Ugniatanie

Niekoniecznie zawsze bezbolesna oznaka zaufania. Mimo że czasem dostaniesz pazurem, jest to warte poświęcenia! Miłość nie zna granic.

Ogon

Głównie chodzi o jego styczność z Twoim ciałem. Jeśli wiruje, ociera się o Ciebie czy prostuje na Twój widok, zaufanie jest w Twojej kieszeni.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy