sobota, 10 czerwca, 2023

5 mitów o zachowaniu psa

Większość zachowań psa wydaje nam się oczywiste, ale czy na pewno takie jest?

Machanie ogonem

Pies machający ogonem nie zawsze pokazuje nam, że jest radosny. W większości przypadków pies macha ogonem, żeby rozładować emocje które są w nim.

Warczenie

Warczenie u psiaka nie musi być groźne. Pies najczęściej sygnalizuje warczeniem to, żebyś przestał robić to co robisz, ostrzega Cię, że to mu nie pasuje.

Kopulujący na Twojej nodze pies

Ludzie myślą, że kopulujący pies chce nas tym zdominować, ale jest do błędne założenie. Takie zachowanie świadczy o tym, że pies jest bardzo zestresowany i próbuje rozładować swoje emocje.

Jeżenie sierści

Zjeżona sierść kojarzy nam się z atakiem zwierzaka, lecz jest do nie do końca prawda. Jeżenie sierści to reakcja organizmu na silne bodźce emocjonalne, takie jak stres, czy strach.

Patrzenie w oczy

Kiedy pies mierzy się wzrokiem z innym psem, znaczy to tyle, że jeden chce zdominować drugiego, jeśli zaś psiak patrzy się w oczy człowieka, okazuje mu tym samym sympatię do niego.

Mateusz Wysocki
Mateusz Wysocki
Od zawsze najbardziej pociągnąło mnie pisanie, więc stwierdziłem, że najlepszym wyjściem będzie połączenie pasji z zawodem i teraz tworzę treści internetowe. Prywatnie lubię długie spacery z psem.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy