sobota, 10 czerwca, 2023

Zabawa z kotem – 5 pomysłów

Każdy mruczek potrzebuje zabawy tak samo jak tlenu czy jedzenia. Jeśli zabraknie zabawy, nasz kot może popaść w depresję. Zabawa to najlepszy środek do nawiązania relacji z naszym pupilem i zabicie wspólnej nudy.

Wędkowanie

Chyba najlepsza z możliwych rozrywek, które można zapewnić mruczkowi. Wystarczy przywiązać na sznurek parę pomponików i pasków materiału, aby mieć zapewnioną zabawę na długi czas. Dołożyć do tego ruch przypominający uciekającą mysz czy ptaka, a nasz kot będzie wniebowzięty.

Piłeczki

Rodzajów tych zabawek jest mnóstwo. Wystarczy znaleźć tę, która najbardziej odpowiada naszemu pupilowi. Wrzucenie jej w jakieś ciemne lub ciasne miejsce powoduje idealną zabawę w łowcę dla naszego mruczka.

Pudełko z dziurkami

Kolejny świetny sposób na zabawę. Wystarczy wyciąć w pudełku otwory i od spodu pokazywać kotu piłkę lub coś innego, a ten po chwili powinien uderzać w przedmiot, który pojawia się i znika. Zabawa i radość gwarantowana!

Zabawa na torze

Idealny sposób na zapewnienie kotu rozrywki, gdy nie ma nas w domu. Jeśli nie chcemy budować go sami, możemy taki zakupić. Zazwyczaj jest to swego rodzaju tunel wypełniony piłeczkami, które świecą po uderzeniu. Świetny trening łowiecki dla naszego ulubieńca.

Karton

Chyba najprostsza z możliwości tutaj prezentowanych, co nie znaczy, że niewarta uwagi. Wystarczy wyciąć parę otworów kartonie, a żaden kot nie oprze się pokusie sprawdzenia, co jest w środku. Wystarczy wyciąć owe otwory i postawić go
w stosunkowo bezpiecznym miejscu, a ten stanie się niezwykłą kryjówką dla kota.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy