poniedziałek, 6 lutego, 2023

Nawiązanie więzi z kotem – jak to zrobić? Oto 6 najważniejszych porad!

Koty są zwierzętami, z którymi nie jest łatwo o stałą i dobrą relację.

Żeby nawiązać stałą więź z naszym przyszłym kocim przyjacielem trzeba przede wszystkim czasu wolnego i czasu poświęconego zwierzakowi. Koty mają silnie rozbudowane zaplecze emocjonalne, które wymaga wrażliwości i okazywania uczuć.

Właściciele kotów potrzebują cierpliwości

To bardzo ważna cecha, bez której nie uda się nam dotrzeć do żadnego z pupilów. Każdy z momentów, od adopcji kota do uczenia go sztuczek, wymaga cierpliwości. Podchodząc do tego spokojnie i konsekwentnie jesteśmy w stanie przekonać go do nowych miejsc, osób i utrwalanie w nim pozytywnych nawyków.

Zapewnij kotu przestrzeń

Zadbaj o to, żeby Twój kociak znał miejsce, w którym mieszka. Nie zakazuj mu wchodzenia w różne miejsca czy skrywanie się w kątach pokojów lub za meblami. Jeśli będzie kojarzył pewne miejsca z zakazami, będzie z automatu zestresowany, co nie sprzyja jego organizmowi. Spróbuj rozstawić jego zabawki w paru miejscach oddalonych od siebie, żeby nie spędzał za dużo czasu w jednym miejscu.

Bezpieczeństwo

Spróbuj sprawić, aby mruczek czuł się w domu bezpiecznie i komfortowo. Jeśli będzie to dla niego miejsce zabaw, odpoczynku i nawiązywania relacji, nie będzie czuł stresu, który może na niego źle wpływać.

Wolność i swoboda

Naszego mruczka nie można zmuszać do czegokolwiek. Użycie jakiejkolwiek metody zmuszenia kota może skutkować odbieraniem właściciela jako zagrożenia. Nie powinno się go przytulać czy nosić na siłę. Naruszenie jego przestrzeni osobistej znacznie utrudni nawiązanie dłuższej relacji. Pozwól jemu decydować o czasie i rodzaju pieszczot.

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa

Koty to zwierzęta, które wymagają ciągłej uwagi, pobudzania i rozrywki. Gdy kot nie dostanie tego, sam będzie tego szukać.
W efekcie otrzymamy zadrapane meble, stłuczony wazon czy próbę wskoku na żyrandol. Przede wszystkim należy zapewniać rozrywkę tym mruczkom, które przebywają niemal ciągle w domu.

Najlepszym sposobem na znalezienie wspólnego języka jest… lodówka!

Dokładnie tak. Zadbaj o dobrą dietę swojego pupila, a wasze relacje na pewno ulegną poprawie. Poza zdrowymi i energetycznymi przekąskami powinny być one przede wszystkim smaczne. Należy znaleźć karmę, która będzie smakować kotu, przez co będzie Cie kojarzył z pysznościami. Świetnym rozwiązaniem jest też dawanie przekąsek w ramach nagrody!

Budowanie relacji może być bardzo trudne, ale z tymi poradami będzie to znacznie łatwiejsze! Często kończy się to fiaskiem ze względu na trudności ze zrozumieniem natury zwierzęcia lub ciężki charakter zwierzęcia. Przede wszystkim należy nauczyć się czytać i poprawnie interpretować zachowanie naszego pupila.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy