poniedziałek, 6 lutego, 2023

Przekąski dla psa – jak wybrać?

Kto z nas nie lubi smacznych przekąsek, jako drugie śniadanie lub deser. Nasze czworonogi też nie mogą się oprzeć smakołykom. Bardzo lubią je podjadać, a ich smak na długo pozostaje w ich pamięci. Nasze psy chętnie jadłyby przekąski cały czas, jednak należy pamiętać o tym, aby stosować je jako dodatek do diety. Same nie mogą stanowić diety naszego pupila, gdyż nie dostarczyłyby odpowiedniej ilości witamin i minerałów dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Wielu właścicieli zastanawia się jakie przekąski wybrać dla swojego psa, aby korzystnie wpływały na jego zdrowie. Dobrze jest, zamiast sztucznie przetworzonych smakołyków, wybrać te zrobione własnoręcznie. Będą znacznie bardziej wartościowe i zdrowsze dla naszego pupila. W poniższym artykule przedstawimy jak wybrać najlepsze przekąski dla naszych pupili.

Przekąski dla psa – na co zwrócić uwagę przy wyborze smakołyku?

Przekąski dla psa powinny stanowić dodatek do prawidłowego jadłospisu. Możemy je podawać za dobre zachowanie naszego pupila, poprawne wykonanie zadania, czy kiedy nasz pies się nudzi. Przy wyborze smakołyków należy pamiętać o tym, aby nie były kaloryczne, sztucznie przetworzone i nie zawierały barwników i konserwantów. Warto przed zakupem kąsek czytać ich skład oraz wybrać te, o największej zawartości składników odżywczych. Na rynku jest wiele przekąsek, które mają działanie fluoryzacyjne, korzystnie wpłynie to na uzębienie i dziąsła naszego psa. Ponadto możemy sami wykonać przysmaki dla pupila. Będą zdrowe i nie będą zawierały barwników i konserwantów. W trosce o zdrowie naszego czworonoga wybierajmy smakołyki najlepszej jakości.

Przekąski dla psa – kiedy podawać?

Wielu właścicieli zastanawia się kiedy i jak często podawać przekąski swojemu pupilowi. Podpowiadamy, że smakołyki możemy spokojnie podawać swojemu pupilowi podczas szkolenia go lub dla zabicia nudy w psim życiu. Kąski podawane podczas treningu szkoleniowego są bardzo dobrą nagrodą za wykonanie naszych poleceń. Oczywiście starajmy się aby to była najwyższa nagroda, za drobne polecenia nagradzajmy psa pochwałą, przytuleniem czy pogłaskaniem lub nową zabawką. Dobrym rozwiązaniem jest nagradzanie pupila przekąską na jeden kęs, zbyt duża ilość smakołyków może prowadzić do utraty apetytu na główne posiłki oraz nadwagi.

Przekąska na nudę

Większe smakołyki, takie jak kości oraz kolba kukurydzy możemy stosować w diecie naszego psa między posiłkami. Korzystnie wpłynie to na mięśnie szczęki oraz kondycję zębów. Dodatkowo kiedy nasz pupil będzie się nudził znajdzie zajęcie – obgryzanie kości czy kolby kukurydzy. Jest to bardzo smaczna przekąska i zajmie naszego czworonoga na dłużej. Zapobiegnie to nudzie w życiu psa i powstrzyma go przed psoceniem. Wówczas psy nie będą obgryzać naszych kapci i butów. Także śmiało można kości lub kolbę kukurydzy stosować jako gryzak.

Zdrowe przekąski dla pupila

Smakołyki dla naszego pupila są ogromnym rarytasem. Mała przyjemność znacznie poprawiająca humor naszego psa. Jednak warto karmić naszego czworonoga pełnowartościowymi przekąskami, które nie są sztucznie przetworzone. Dobrym rozwiązaniem jest podanie pupilowi zdrowych przekąsek, które będą zawierały witaminy i minerały – wówczas będzie to idealne uzupełnienie diety. Przed zakupem smakołyków dobrze jest sprawdzić jaki skład mają przekąski. Można je także zastąpić owocami i warzywami oraz własnoręcznie wykonanymi biszkoptami. Korzystnie wpłynie to na kondycję zdrowia naszego psa. Warto także zapytać o radę weterynarza, jakie smakołyki są najzdrowsze i najlepsza dla pupila.

Jakie smakołyki dla psa?

Dla naszego pupila śmiało możemy wybierać gotowe smakołyki ale warto aby miały wartościowy skład. Obecnie na rynku dostępne są małe ciasteczka i biszkopciki – jest to idealna nagroda dla naszego psa. Także dostępne są nieco większe kostki i paluchy. Śmiało kupne kąski możemy zastąpić własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami, biszkoptami lub owocami i warzywami. Dodatkowo swoją rolę smakołyku spełnią kości oraz kolba kukurydzy, które też będą służyły jako gryzak. Przygotowanie smakołyków samemu nie zajmuje wiele czasu, a takie przekąski nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów, przez co są zdrowsze i wartościowe. Weterynarze zalecają właśnie takie kąski.

Smakołyki dla pupila – praktyczne porady

  • Rodzaj i wielkość smakołyku należy odpowiednio dobrać do wieku, rasy i wagi psa.
  • Warto sprawdzić skład smakołyków i wybrać te o największych wartościach odżywczych i bez zawartość barwników i konserwantów.
  • Można samemu przygotować przekąski, które będą znacznie zdrowsze.
  • Karmienie psa twardszymi kąskami, takimi jak kości czy twardsze sucharki korzystnie wpłyną na trening mięśni szczęki i kondycję zębów.
  • Smakołyki przeznaczone dla nagrodzenia naszego pupila powinny być małe – na jeden kęs.
  • Przekąski powinny być uzupełnieniem diety, a ich ilość niezbyt duża.
  • Warto aby w swoim składzie smakołyki zawierały witaminy i minerały.
  • Kąski nie powinny zawierać składników, które uczulają pupila.

Czy pies może jeść przekąski?

Tak, jest to urozmaicenie diety ale powinny być stosowane tylko jako dodatek. Więcej o tym w artykule.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smakołyków?

Warto, aby przekąski nie zawierały sztucznych składników i konserwantów. Więcej informacji o tym w artykule.

Jak często podawać przekąski pupilowi?

Przekąski nie powinny być podawane często, gdyż mogą prowadzić do nadwagi. Warto stosować je jako nagrody. Więcej na ten temat w artykule.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy