sobota, 10 czerwca, 2023

Odgłosy kota

Wszystkie odgłosy, które wydaje nasz pupil, niosą za sobą jakiś przekaz, wiadomość. Koty zdolne są nie tylko do mruczenia i miauczenia, ale potrafią też powarkiwać, syczeć lub nawet momentami krzyczeć.

Mruczenie

Odgłos utożsamiany głównie z przyjemnością. Poza tym może również komunikować o stresie, bólu i nerwach naszego kota. Więcej dowiesz się tutaj: mruczenie

Miauczenie

Tutaj zazwyczaj chodzi o zwrócenie uwagi na siebie. Może kot chce przypomnieć o zabawie lub posiłku. Należy poświęcić kotu trochę uwagi.

Zawodzenie

Zdecydowanie najmniej lubiany przez właścicieli odgłos. Najczęściej można go usłyszeć podczas rui, czyli okresu rozrodczego kotów. Wówczas to nocne występy tych zwierząt spędzają niejednej osobie sen z powiek. Często koty w starszym wieku lub chore ciągle miauczą przeraźliwe w ten sposób.

Trajkot

Gdy zwierzę obserwuje swoją ofiarę, najczęściej wydaje przy tym charakterystyczny dźwięk. Towarzyszy temu szybki ruch dolnej szczęki.

Prychnięcia

Odgłos wydawany jest, gdy zwierzę jest w postaci defensywnej.

Szmer

To jednocześnie mruczenie, warczenie i miauczenie. Zazwyczaj w ten sposób nasz mruczek okazuje nam wdzięczność. Nie ma negatywnego znaczenia.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy