sobota, 10 czerwca, 2023

Mruczenie kotów, czyli trochę o komunikacji

Mruczenie jest jednym z tych sygnałów, przy których wiemy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Samopoczucie mruczka przenosi się w tym czasie na nas samych.

Dlaczego koty mruczą?

Dlaczego akurat mruczenie?

Powód jest prosty. Ten sposób komunikacji ma bardzo szerokie działanie i spektrum rozumienia wśród innych kotów i ludzi. Koty w ten sposób komunikują się ze sobą lub uśmierzają ból (np. po porodzie). Głuche i ślepe kotki właśnie przez ten dźwięk odnajdują drogę do matki. Mruczenie redukuje stres u właścicieli, ale i u mruczka. Są to zwierzęta, które radzą sobie najlepiej z uspokojeniem samych siebie.

Uśmiech

Mruczenie jest niczym innym jak uśmiechem, przez który zwierzę komunikuje nam, że jest zadowolone i szczęśliwe. Działa dokładnie tak samo jak uśmiech między ludźmi – rozluźnia atmosferę, wprowadza swobodę, energię. Krótko mówiąc, koty mruczą, gdy jest im dobrze.

Medykament

Gdy kot mruczy, pobudza swoje mięśnie do działania, co z kolei działa sprzyjająco na kości. Dzięki takim umiejętnościom samoregeneracji, koty nie cierpią na złamania, a gdy dojdzie do takiego, szybko się zregeneruje. Zasada działania jest taka sama jak trening wibracyjny u ludzi. Wszystko, aby polepszyć strukturę i grubość kości oraz tkanki bezpośrednio przy niej.

Wpływ na właściciela

Jeśli jesteśmy źli, smutni czy zdołowani, mruczenie może być naszym wybawieniem. Ten dźwięk powoduje u ludzi wytwarzanie hormonu szczęścia i rozluźnia nas. Sama obecność mruczka na kolanach poprawia samopoczucie i obniża ciśnienie, poziom stresu i poprawia jakość naszego snu.

Powody mruczenia

  • Ukojenie bólu
  • Komunikacja z kotami lub ludźmi
  • Uspokojenie innych
  • Uczucie zadowolenia i komfortu
  • Regulacja swojego poziomu stresu i zdenerwowania
Poprzedni artykuł8 powodów dla których warto mieć kota!
Następny artykułOdgłosy kota

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy