sobota, 10 czerwca, 2023

Miód dla psa – czy pies może jeść miód?

Miód jest składnikiem naturalnie produkowanym, zawiera dużo witamin, mikroelementów i Acetylocholinę. Jest bogatym elementem diety, korzystnie wpływa na pracę całego organizmu człowieka, także ma działanie przeciwzapalne. Jednak czy miód może być spożywany przez psa? To pytanie zadają sobie właściciele czworonogów, którzy chcą zgłębić temat podawania przysmaku swoim zwierzętom. Miód dla psa korzystnie wpływa, podobnie jak na człowieka, jednak nie może być podawany w dużych ilościach. Wszystko zależne jest od wagi i rasy psa. Zbyt duże ilości miodu w diecie psa nie wpływają dobrze na jego zdrowie. Przez dużą zawartość cukrów, może prowadzić do otyłości. Ważne jest aby miód dla naszego pupila był dobrej jakości, gdyż ten jest najbardziej bogaty w witaminy i minerały. Nie należy podawać miodu szczeniakom do 18 miesiąca życia, gdyż niekorzystnie wpływa to na ich rozwój. Możemy podawać miód naszemu psu ale zwracając uwagę na dawki i częstotliwość.

Czy pies może jeść miód?

Miód to naturalny składnik produkowany z nektaru kwiatów przez pszczoły. Nie jest konieczny w zdrowej i prawidłowej diecie naszego czworonoga ale podawany nie zaszkodzi. Zatem nasze psy bez obaw mogą jeść miód, jednak należy przestrzegać dawki produktu. Zbyt częste i duże dawki nie wpływają korzystnie. Mogą doprowadzić do otyłości naszych czworonogów, przez dużą zawartość cukrów. Warto pamiętać, że odpowiednia dawka miodu dla psa jest zależna od wagi i rasy psa, a także wieku. W razie wątpliwości należy skonsultować się z weterynarzem, który odpowie na pytania związane z dawkowaniem smakołyku. Ważną kwestią jest to, aby nie karmić miodem szczeniaków, miód zawiera w sowim składzie bakterię o nazwie laseczka jadu kiełbasianego, która jest szkodliwa dla rozwoju małego psa. Szczególnie negatywny wpływ ma na pracę układu pokarmowego i nerwowego.

Jak podawać miód psu?

Miód naszemu pupilowi możemy podawać w czystej postaci lub jako dodatek, na przykład do smakołyków lub biszkoptów. Ważne jest aby miód, którym karmimy naszego psa był wysokiej jakości. Miody, które możemy dostać w supermarketach są przetwarzane w wysokiej temperaturze, gdzie tracą swoje dobre właściwości, a w ich składzie pozostaje jedynie sam cukier. Taki miód jest tylko zapychaczem w diecie naszego czworonoga i nie wnosi korzyści. Najlepszym miodem jest ten prosto z ula. Zawiera najwięcej właściwości – witamin i minerałów. Warto zatem kupować miód o sprawdzonego pszczelarza.

Jak często i ile miodu może jeść pies?

Miód nie jest podstawowym składnikiem diety psa, stanowi dodatek. Jednak podawany regularnie i często nie jest wskazany. Składnik ten możemy podawać naszemu psu ale nie często.W karmach są zawarte potrzebne składnik dla zdrowej diety. Miód jest dodatkiem, który idealnie sprawdzi się jako przekąska lub nagroda. Możemy podać go naszemu psu w formie czystej lub jako dodatek do biszkoptów. Warto pamiętać aby było to raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Częste spożywanie miodu może prowadzić do otyłości naszych pupili. Propozycje podania są zależne od wagi psa, jeśli nasz pupil waży od 14 kg to możemy mu podać pół łyżeczki produktu w tygodniu, a przy większej wadze proporcjonalnie więcej miodu. Nie należy podawać miodu szczeniakom oraz psom, które mają na niego alergię.

Właściwości zdrowotne miodu w diecie psa

Miód w diecie psa ma wiele dodatkowych właściwości zdrowotnych. Świetnie sprawdzi się u psów alergików, szczególnie u tych mających problem z górnymi drogami oddechowymi. Miód podawany regularnie w małych ilościach znacznie poprawi pracę układu oddechowego naszego pupila alergika. Miód zawiera w swoim składzie cząsteczki pyłków, które pozytywnie wpływają na układ immunologiczny i nasze psy znacznie mniej kichają. Jednak należy mieć na uwadze dobro psa i wcześniej skonsultować się z weterynarzem. Także podczas przeziębienia lub występującego kaszlu u naszego czworonoga możemy podać niewielką ilość miodu, który dzięki swoim właściwościom leczniczym rozszerzy górne drogi oddechowe i będzie działał przeciwzapalnie, podobnie jak u ludzi podczas przeziębienia. Także podczas niestrawności możemy podać miód w formie rozpuszczonego składnika w wodzie ciepłej ale nie wrzącej, aby nie utracił cennych właściwości. Miód pomoże w uzupełnieniu flory bakteryjnej w żołądku i jelitach. Ponadto możemy stosować go zewnętrznie, smarując cienką warstwą rany i zadrapania. Miód jest naturalnym antybiotykiem i idealnie sprawdzi się w walce z ranami na skórze psa.

Czy pies może jeść miód?

Tak, pies może jeść miód ale w małych ilościach. Więcej o tym w artykule

Czy miód ma właściwości zdrowotne dla psa?

Tak, miód ma wiele właściwości zdrowotnych dla psa. Więcej informacji o tym w artykule.

Czy każdy pies może jeść miód?

Nie, nie każdy. Warto pamiętać aby nie podawać miodu szczeniakom oraz psom uczulonym na miód. Więcej na ten temat w artykule.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy