sobota, 10 czerwca, 2023

Miauczenie pod drzwiami – jak to zmienić? 4 proste rady!

Koty są zwierzętami bardzo ciekawskimi. Nie lubią, gdy drzwi na ich drodze zostają zamknięte, kiedy akurat chcą sprawdzić czy na ich terytorium dzieje się coś ciekawego. W takich sytuacjach najczęściej możemy usłyszeć miauczenie tych zwierząt.

Co zrobić, aby to zmienić?

Odwróć jego uwagę

Najlepszym sposobem będzie wzięcie jakiejś zabawki i stopniowe oddalanie się od drzwi. Baw się z nim, dopóki ten nie zmęczy się. Jeśli sytuacja powtarza się, spróbuj robić tak przed położeniem się do snu.

Bądź asertywny

Nie ulegaj mruczkowi. Jeśli raz zobaczy, że osiągnął swój cel, nie będzie mieć oporów przed wykorzystaniem tego. Miauczenie będzie jego tajną bronią przeciwko Tobie.

Nie bądź zły

To zdecydowanie może być najtrudniejsza rzecz do zrobienia. Spróbuj nie tupać, krzyczeć i nie przeganiaj go. Kot się przestraszy, zestresuje i w efekcie może stracić do Ciebie zaufanie.

Alternatywa

Najlepsza alternatywą będzie z pewnością zagrodzony siatką lub płotkiem balkon. Mruczek zaspokoi swoją ciekawość w jakimś stopniu i nie będzie tak często miauczeć pod drzwiami, chyba że tymi od balkonu, na co też musisz się przygotować.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy