sobota, 10 czerwca, 2023

5 powodów dla których Twój kot nie lubi swojej miski z wodą

Częstą bolączką właścicieli kotów jest problem z dobraniem odpowiedniej miski, z której ich pupile będą chciały pić wodę. Poznasz za chwilę pięć powodów, które mogą dotyczyć Twojego kota!

Lokalizacja

Bardzo wiele zależy od tego, gdzie nasz mruczek będzie miał swoją miskę z wodą. Jeśli będzie za blisko jedzenia, nie będzie z niej pić. A to dlatego że koty lubią rozdzielać miejsca w których jedzą od tych, w których piją. Ważną dla nich rzeczą jest także zapach. Jeśli ten wymiesza się lub będzie w pobliżu miejsca napoju, nie będzie chciał z nich pić.

Świeżość

Dosyć oczywisty problem. Mruczek woli znaleźć świeże źródło wody niż pić z miski, w której jest ona już od paru godzin. Dodatkowo warto zadbać o jej świeżość, jeśli kot lubi bawić się wodą.

Kształt miski

Tutaj sprawa jest dosyć indywidualna z pewnym uogólnieniem. Koty mogą czuć ucisk na swoich wąsach podczas picia. Zaleca się kupno miski dużej i płytkiej, aby uniknąć tego problemu.

Rodzaj wody

Chodzi tutaj o to, czy kot ma dostarczoną wodę, która jest spokojna, czy też na przykład płynie strumieniem. W granicach ich instynktu bezpieczniej jest pić wodę z ruchomych źródeł, ponieważ nie wystawia ich to na atak. Często mówi się też, że podobno płynąca woda smakuje im lepiej.

Ilość wody

Ważne, aby poziom wody był codziennie taki sam. Miska powinna być napełniona w tym samym stopniu o podobnych porach, aby utrzymać rutynę. Jeśli będzie jej za dużo lub za mało, będą chciały to sprawdzić łapą, a po tym już nie zechcą pić. Miska z wodą zostanie wówczas zanieczyszczona przez ich łapę.

Poprzedni artykułŻywienie psa
Następny artykuł7 ciekawostek o mowie kociego ogona!

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy