sobota, 10 czerwca, 2023

Kot nie chce spać razem z Tobą – 4 powody dlaczego!

Część kotów nie potrafi spać z właścicielami w łóżkach. Dlaczego tak jest? Powodów może być kilka.

Dlaczego kot nie chce spać w łóżku?

Za dużo ruchu

Gdy nasz mruczek układa się do snu, nie trwa to długo. Z reguły zasypiają w miejscu, gdzie aktualnie leżakują w dowolnej pozycji. Ludzie często mają zdecydowanie odmienne zachowanie w tej sytuacji. Szukamy idealnego miejsca i pozycji, ciągle przerzucając się z boku na bok.

Samotnik

Może jesteś posiadaczem kota, który nie chce przebywać blisko właściciela, bo zabiera to jego przestrzeń osobistą? W takiej sytuacji zostaje Ci tylko pogodzić się z takim stanem rzeczy i nie zmuszać mruczka do czegokolwiek.

Zabawa w chowanego

Dla Twojego pupila najlepszym miejscem na drzemkę jest takie, gdzie instynkt podpowiada mu, że będzie bezpiecznie i ciasne. Możliwe, że zdarzyło Ci się kiedyś szukać kota w obawie, że zaginął, a ten po prostu spał w miejscu, do którego nie przyszłoby Ci nigdy do głowy, żeby zajrzeć? Łóżko może sprawiać dla kota wrażenie zbyt otwartej przestrzeni, na której tracą poczucie bezpieczeństwa.

Za duży tłok

Jeśli posiadasz większą ilość kotów czy innych zwierząt domowych lub sypiasz z partnerem, kot może nie chcieć spać z wami w jednym łóżku. Zazwyczaj będzie po prostu szukać innego miejsca, na którym nikt nie będzie mu przeszkadzał albo rywalizował o terytorium.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy