niedziela, 5 lutego, 2023

Jak urządzić balkon dla kota? Oto 4 porady!

Aby balkon stał się uczęszczanym przez kota miejscem, musi być dobrze i przemyślanie urządzony. Na co zwrócić największą uwagę i jak sprawić, żeby mruczek miał tam swój kąt?

Bezpieczny balkon

Jeśli chcemy sprawić, aby to miejsce było placem zabaw mruczka, musi być ono bezpieczne. Pamiętaj o siatkach zabezpieczających lub płotku, dzięki któremu Twój towarzysz będzie bezpieczny.

Duża ilość atrakcji

Na balkonie nie powinno być pusto. To najważniejsza zasada. Powinniśmy zapewnić jak największą ilość rozrywek naszemu pupilowi. Zasadźmy rośliny, które nie są trujące czy odstraszające. Dodatkowo można wcisnąć w doniczki jakieś urozmaicenia (np. mocniejsze motyle). Drapak też jest świetnym rozwiązaniem, jednak nie tak wysoki, aby mruczek nie miał możliwości wyskoczenia przez balustradę.

Zadbaj o czystość

Postaw kuwetę w widocznym dla kota miejscu. Jeśli nie dopilnujesz czystości, zwierzęta mogą załatwiać swoje potrzeby do kwiatów, w których też mogą często przesiadywać. Czystość jest bardzo ważna dla kotów, więc postaw sobie to za ważny punkt do spełnienia.

Posiej rośliny tylko dla niego

Jeśli nie chcesz sytuacji, gdy wracasz do domu, a wszystkie Twoje roślinki są połamane, zasiej mruczkowi trawę w dłuższej i większej donicy. Dzięki temu będą mogły mieć swoją wyjątkową roślinkę, którą będą mogły podgryzać, ugniatać i obserwować.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy