sobota, 10 czerwca, 2023

Kot bije Cię łapką podczas snu?

Z racji tego, że te zwierzęta potrafią spać po 16 godzin dziennie, niektórym może być ciężko uwierzyć w historię o kocie, który nocą bije Cię łapką po twarzy. Sytuacja jest stosunkowo zwyczajna i nie ma dużych powodów do obaw i złości na naszego pupila.

Co Twój kot chce Ci zakomunikować, kiedy Cie bije?

Strach

Jakakolwiek, nawet najdrobniejsza zmiana mogą powodować u mruczka napady stresu. Zwierzęta te są z reguły bardzo wrażliwe i nawet najmniejsze, z naszego punktu widzenia, zmiany mogą je straszyć. Możliwe, że coś niepokojąco błyszczy w świetle księżyca lub temperatura nagle spadła.

Znudzenie

Jeśli akurat tego dnia np. zajmowałeś się krócej swoim ulubieńcem, możesz podejrzewać, że chce z Tobą zaszaleć. Możliwe, że wyspał się w oczekiwaniu na Ciebie, a gdy Ty wróciłeś, nie bawiłeś się z nim wystarczająco długo.

Dezorientacja

To dotyczy głównie starszych osobników. Na starość część z nich może tracić jakiś zmysł lub może cierpieć na bóle stawów. Nie pozwala mu to spokojnie spać, a pomocy szukają właśnie u właściciela.

Mruczek ma do Ciebie sprawę

Być może zapomniałeś nakarmić swojego podopiecznego i dlatego bije Cię teraz po twarzy? Powinieneś zrobić szybko listę rzeczy, o których mogłeś zapomnieć i sprawdzić czy np. nie zapomniałeś właśnie o karmieniu lub oczyszczeniu kuwety. Po rozwiązaniu sprawy zostaje Ci mieć nadzieję, że nie zostanie to zapamiętane na długo.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy