Kot bije Cię łapką podczas snu?

23 lipca 2020

Norbert Ledwoch

Z racji tego, że te zwierzęta potrafią spać po 16 godzin dziennie, niektórym może być ciężko uwierzyć w historię o kocie, który nocą bije Cię łapką po twarzy. Sytuacja jest stosunkowo zwyczajna i nie ma dużych powodów do obaw i złości na naszego pupila.

Co Twój kot chce Ci zakomunikować, kiedy Cie bije?

Strach

Jakakolwiek, nawet najdrobniejsza zmiana mogą powodować u mruczka napady stresu. Zwierzęta te są z reguły bardzo wrażliwe i nawet najmniejsze, z naszego punktu widzenia, zmiany mogą je straszyć. Możliwe, że coś niepokojąco błyszczy w świetle księżyca lub temperatura nagle spadła.

Znudzenie

Jeśli akurat tego dnia np. zajmowałeś się krócej swoim ulubieńcem, możesz podejrzewać, że chce z Tobą zaszaleć. Możliwe, że wyspał się w oczekiwaniu na Ciebie, a gdy Ty wróciłeś, nie bawiłeś się z nim wystarczająco długo.

Dezorientacja

To dotyczy głównie starszych osobników. Na starość część z nich może tracić jakiś zmysł lub może cierpieć na bóle stawów. Nie pozwala mu to spokojnie spać, a pomocy szukają właśnie u właściciela.

Mruczek ma do Ciebie sprawę

Być może zapomniałeś nakarmić swojego podopiecznego i dlatego bije Cię teraz po twarzy? Powinieneś zrobić szybko listę rzeczy, o których mogłeś zapomnieć i sprawdzić czy np. nie zapomniałeś właśnie o karmieniu lub oczyszczeniu kuwety. Po rozwiązaniu sprawy zostaje Ci mieć nadzieję, że nie zostanie to zapamiętane na długo.

0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *