sobota, 10 czerwca, 2023

Jak zwrócić uwagę mruczka? 4 sposoby!

Zapewne niejednokrotnie spotkała Cie sytuacja, gdy kot był wołany, a on nawet nie raczył się podnieść. Ludzie często myślą, że koty mogą nie słyszeć naszego wołania podczas, gdy jest zupełnie odwrotnie.

Nasz pupil z pewnością wie, że mówisz właśnie do niego i że to jego imię wymawiasz. Problem polega na tym, że on może nie do końca potrzebuje podchodzić właśnie w tej chwili. Przecież, gdy będzie czegoś potrzebować to znajdzie Cie bez większego problemu.

Jak skutecznie zwrócić jego uwagę?

Pieszczoty

Przechodząc zawsze podejdź do niego i podrap za uchem lub pod brodą. Jeśli będzie mieć ochotę na zabawę, z pewnością zareaguje!

Zachowanie spokoju

Wbrew pozorom może to być bardzo istotny czynnik, dla którego zwierzę nie chce podejść. Doskonale potrafi odczytać nasze obecne emocje i wyczuć, kiedy jesteśmy źli. Wołajmy zwierzę spokojnym i pogodnym głosem, a zareaguje częściej. Zwrócenie jego uwagi także będzie prostsze, gdy nie będziemy się denerwować.

Odpowiednie skojarzenia

Jeśli chcemy zwrócić jego uwagę i utrzymać to w długofalowej relacji, powinniśmy stworzyć u kota skojarzenia. Podczas karmienia powinniśmy używać jakiegoś słowa lub określenia i potem używać go będąc w innym częściach domu. Gdy mruczkowi uda się zareagować, nagrodź go smakołykiem.

Wzbudź w nim ciekawość

Pokaż, że możecie się pobawić. Zacznij ruszać zabawkami, zaszeleść czymś lub rzuć gdzieś w granicach jego wzroku. Najpewniej nie będzie mógł powstrzymać się i podejdzie sprawdzić, co się dzieje. Możesz też pobawić się z nim palcami, ale w takiej sytuacji lepiej uważaj na jego ostre pazurki.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy