sobota, 10 czerwca, 2023

Dlaczego pies je trawę?

Dlaczego pies je trawę? To pytanie zadają sobie właściciele czworonogów nie od dziś. Widok skubiącego trawę pupila znany jest nam bardzo dobrze. Ale czy pies faktycznie może jeść trawę? Czy nie zaszkodzi mu? Wręcz przeciwnie, trawa nie ma właściwości szkodzących dla psa, wręcz nawet daje korzyści, gdyż nasz pupil może wówczas uzupełnić brakujące minerały oraz witaminy. Jednak gdy jest to nadmierne zjawisko warto zwrócić uwagę, czy coś nie dolega naszemu pupilowi. Jedzenie trawy przez czworonoga występuje także podczas zatrucia lub niestrawności bądź hemoroidów. Dlatego dobrze jest obserwować zachowanie naszego psa oraz czy występują inne dolegliwości. Z jedzeniem trawy przez psa związany jest przesąd, jeśli nasz pupil je trawę, to oznacza że będzie padał deszcz. Jednak nie ma to skutku w praktyce, a gdy dojdzie do takiej sytuacji, to tylko kwestia przypadku.

Czy trawa jest szkodliwa dla psa?

Psy często podczas spaceru lub kiedy biegają po podwórku bądź otwartej przestrzeni skubią trawę. Niektórych właścicieli martwi takie zachowanie czworonoga i stawia przed pytaniem, czy trawa może być szkodliwa dla pupila? Odpowiadamy na pytanie, że trawa nie ma właściwości szkodzących dla psa. Wręcz przeciwnie trawa korzystnie wpływa na układ trawienny naszego czworonoga. Trawa jest bogata w witaminy i minerały odpowiednie dla psa, można to porównać do zielonej sałatki jaką spożywamy. Zawiera dużo chlorofili, które dobrze wpływają na pracę całego układu trawiennego i organizmu.

Trawa dla psa – właściwości trawy

Trawa dla psa wpływa korzystnie na jego trawienie ze względu na swoje dobre właściwości. Zawiera duże ilości chlorofilu, który ma właściwości lecznicze, szczególnie korzystnie działa na stany zapalne. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn i poprawia pracę jelit i wątroby. Także korzystnie wpływa na prace układu krążenia oraz tarczycy. Dodatkowo zawiera wiele witamin oraz minerałów, które są niezbędnym elementem diety każdego psa. Trawa przez swoje bogate właściwości jest doskonałym dodatkiem dla prawidłowej diety psa, jednak jej nadmiar też może niekorzystnie wpłynąć, szczególnie jeśli chodzi o trawę dziko rosnącą. W trawie żyje wiele owadów oraz kleszczy, które mogą użądlić naszego pupila co może poskutkować obrażeniami i ranami, a nawet infekcjami. Dlatego warto kontrolować ilość i jakość spożywanej trawy przez naszego psa aby odpowiednio zadbać o jego zdrowie.

Dlaczego psy jedzą trawę?

Wiemy już, że trawa nie jest szkodliwa dla naszego pupila oraz ma korzystne właściwości i wpływ na jego zdrowie. Jednak nadal stoi przed nami pytanie dlaczego psy jedzą trawę oprócz innych pokarmów. Odpowiadamy na to pytanie, pies je trawę, ponieważ:

  • Uzupełnia niedobór witamin i minerałów – trawa oraz inne zioła mają wiele właściwości leczniczych oraz są bogate w witaminy i minerały, dlatego nasze psy aby uzupełnić braki jedzą trawę, gdyż to naturalne uzupełnienie tych składników.
  • Cierpi na niestrawność –trawa pobudza układ trawienny, dlatego przy niestrawności psy jedzą trawę. Warto wtedy obserwować zachowanie psa, czy nie doszło do poważniejszego zatrucia.
  • Chce pozbyć się pasożytów – trawa ma właściwości oczyszczające organizm, dlatego może to być sygnał, że nasz pupil cierpi z powodu pasożytów w organizmie.
  • Lubi jej smak – większość psów traktuje trawę jako przekąskę. Lubią jej smak i chętnie podjadają jako smakołyk.
  • Ma zaburzenia psychologiczne – Jeśli cierpi na brak bodźców od otoczenia lub stresuje się. Pies wtedy je trawę jako środek uspokajający. Warto zwrócić uwagę na zachowanie psa, gdyż może to świadczyć o zaburzeniach jego psychiki. Także może jeść trawę z nudy.

Jedzeni trawy a objawy chorób u psów

Kiedy nasz pies je trawę nie świadczy to od razu o zaburzeniach lub chorobach. Jednak gdy zauważamy niepokojące zachowanie naszego pupila – jeśli jest apatyczny, nie ma apetytu oraz nie chce się bawić warto przyjrzeć się naszemu czworonogowi. Może to sygnalizować zatrucie, niestrawność lub obecność pasożytów w organizmie. Dobrze jest udać się wtedy do weterynarza, aby mógł ocenić czy naszemu psu coś dolega. Jeśli tak się okaże, specjalista podejmie odpowiednie kroki leczenia. Wówczas nasz pies powróci do formy.

Jaka trawa jest najlepsza dla psa?

Najlepsza trawa dla naszego pupila, to ta naturalna, bez nawozów. Nawozy i inne środki poprawiające porost trawy niekorzystnie wpływają na układ pokarmowy oraz cały organizm. Mogą podrażniać i prowadzić do uczulenia. Dlatego pies najlepiej powinien jeść trawę beż nawozów z naszego ogródka bądź sprawdzonego miejsca, gdzie nie będzie narażony na działanie nawozów.

Czy trawa jest szkodliwa dla psa?

Nie, trawa ma korzystny wpływ na zdrowie naszego pupila. Więcej o tym w artykule.

Czy pies może jeść trawę?

Tak, pies może jeść trawę. Więcej na ten temat w artykule.

Dlaczego pies je trawę?

Pies może jeść trawę z różnych przyczyn. Więcej informacji w artykule.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy