sobota, 10 czerwca, 2023

Jak utrzymać czystość w domu z kotem? Oto 5 sposobów!

Jak utrzymać czystość w domu, w którym żyją koty? Jak radzić sobie z sierścią i zapobiec możliwym zabrudzeniom oraz wyeliminować nieprzyjemny zapach?

Jedzenie dobrej jakości

Gorsza karma powoduje cięższą pracę układu trawiennego naszego pupila, przez co będzie częściej korzystać z kuwety. Ponadto kot będzie musiał spożyć większą ilość takiej karmy, aby się odpowiednio nasycić.

Regularne czesanie

Z czasem mruczek zacznie linieć. Niezależnie do długości włosów, należy szczotkować koty regularnie. Można użyć trymera do tego, ale nie należy robić tego za często, gdyż możemy wystraszyć kota.

Przycinanie pazurków

Raz na jakiś czas można kotu przyciąć pazurki, aby ten nie wyrządzał za wielu szkód w domu. Nadal będą widoczne zjawiska drapania, ale będą one mniej dotkliwe. Pamiętaj, aby nie przycinać pazurów kotom wychodzącym!

Utrzymanie czystości

Poza dbaniem o naszego pupila należy regularnie sprzątać mieszkanie. Odkurzanie powinno być przynajmniej raz w tygodniu. Nie zapomnij o umyciu kocich misek czy kuwety.

Zrezygnuj z dywanów

Dywany będą dla kota czymś w rodzaju szczotki. Z tym jednak zastrzeżeniem, że tej „szczotki” nie będziesz w stanie nigdy idealnie doczyścić. Większość dywanów, ze względu na materiał, z którego są tworzone, będzie „pojemnikiem” na kocie zapachy, których też nie sposób usunąć w całości. Czystość będzie dużo cięższa do utrzymania, jeśli chcesz także zatrzymać ten element wystroju.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama-

Polecamy